Obecnie w Polsce mamy do czynienia z szeroką gamą możliwych form płatności. Jest to istotne dla osób, które chcą sprzedawać swoje towary i produkty, a także usługi. Obsługa poszczególnych form płatności bywa kosztowna, dlatego dobrze jest się na samym początku zastanowić, czy dana forma płatności będzie faktycznie wspierać Twoją działalność gospodarczą, czy będzie tylko zbędnym kosztem, który tak naprawdę nie przełoży się na zyski dla Twojego sklepu. Jakie zatem są dostępne formy płatności i które z nich są tak naprawdę opłacalne?
Starsze formy płatności w naszym kraju
Najbardziej znaną i wciąż najbardziej powszechną formą płatności jest po prostu płatność gotówką. Z tej formy płatności nadal korzysta statystyczna większość Polaków. Jak się okazuje dla emerytów często jest to jedyna forma, z jakiej korzystają. Zatem jeśli odbiorcami Twojego biznesu są osoby starsze, wówczas może się okazać, że jest to jedyna forma płatności, jakiej w ogóle potrzebujesz dla swojego sklepu. Inną powszechnie już przyjętą formą płatności jest płatność kartą. Może się ona odbywać zbliżeniowo (do pewnej kwoty) lub po podaniu kodu PIN. Obecnie płatność kartą może być także realizowana za pomocą takich urządzeń jak telefon czy zegarek typu SmartWatch.
Rzadsze formy płatności
Innymi formami płatności są płatności elektroniczne. Z nich korzystają głównie klienci sklepów internetowych, lub serwisów takich jak Allegro czy Pyszne.pl. Elektronicznie również możemy zapłacić kartą, skorzystać ze skonfigurowanej usługi GooglePay lub po prostu wykonać przelew internetowy. Te formy płatności również są swoistą normą w internecie i większość użytkowników sieci będzie umiała je obsłużyć. Młode osoby w ogóle nie powinny mieć z nimi problemu. Bardziej nowatorskimi formami płatności jest przykładowo płatność za pomocą kryptowaluty, takiej jak Bitcoin. Serwis Pyszne.pl akceptuje płatność za pomocą tej krypotwaluty, zatem obecnie można zamówić w Polsce posiłek płacąc za niego Bitcoinem, co jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem.